Menu Zamknij

Ultrafiltracja

Proces ultrafiltracji (UF) polega na fizycznym odsiewaniu cząstek substancji rozpuszczonych lub koloidalnych przez membrany lub włókna kapilarne o odpowiedniej wielkości porów, a wynik tego rozdziału zależy przede wszystkim od rozmiarów separowanych cząstek. Metoda ultrafiltracji pozwala na oddzielenie cząstek o masach cząsteczkowych od 1 000 do 10 000 oraz cząstek substancji koloidalnych, przechodzący zaś przez membrany lub włókna ultrafiltrat zawiera substancje rozpuszczone o małych masach cząsteczkowych. Zasada procesu ultrafiltracji oparta jest na zasadzie sita molekularnego.

Zastosowanie stacji ultrafiltracji zapewni usunięcie wszystkich cząstek o średnicy poniżej 0,05 µm, co zapewnia obniżenie wskaźnika SDI (Stiff Davids Index) poniżej 1, co z kolei zapewnia doskonałą pracę i długą żywotność membran osmotycznych.

Zasadniczym elementem urządzenia są membrany z włóknami kapilarnymi (tzw. hollowfiber). Membrany zabudowane są wraz z układem zaworów i automatyką zapewniającą okresowe cykle płukania w przeciwprądzie, zarówno wodą jak i powietrzem.

Z uwagi na fakt, że proces ultrafiltracji jest dość złożonym procesem i każdorazowo należy wykonać indywidualny dobór technologii, wszelkie dane techniczno-cenowe dostępne są na zapytanie.

ultrafiltracja